Utracone połączenie

Odszkodowanie za utracone POŁĄCZENIE

Utracenie połączenia z przesiadką to ból głowy dla każdego pasażera linii lotniczych. Dobra wiadomość jest taka, że jesteś chroniony na mocy rozporządzenia EC 261, jeśli miałeś lot do lub z Europy. Zgodnie z tym przepisem możesz mieć prawo do odszkodowania w wysokości do 600 EUR, jeśli przegapisz lot łączony z powodu opóźnienia, odwołania lotu lub jeśli odmówiono Ci przyjęcia na pokład z powodu overbookingu.
TrustPilot-logo

  1. Wprowadź szczegóły lotu

  2. Dane kontaktowe

  pasazer-patrzacy-na-odlatujacy-samolot

  A jeśli spóźnię się na przesiadkę?

  Lot łączony różni się od lotu bezpośredniego, ponieważ obejmuje kilka lotów połączonych tą samą rezerwacją (zwaną fachowo PNR). Pomimo tego, że loty te są kupowane w jednej rezerwacji, mogą być połączone przez inne lotniska i linie lotnicze po drodze. Jeśli jeden z Twoich lotów zostanie opóźniony, odwołany lub przepełniony, możesz przegapić kolejne połączenie. Na szczęście linia lotnicza powinna zorganizować dla Ciebie nowy lot. Ponadto, jeśli Twój lot odbywa się do lub z Europy, możesz mieć prawo do odszkodowania za utracone połączenie zgodnie z rozporządzeniem UE EC 261. Zatem, jeśli przegapisz lot łączony z powodu opóźnienia lotu, odwołania lub odmowy przyjęcia na pokład, możesz ubiegać się o odszkodowanie.

  Czy mogę otrzymać odszkodowanie za utracone połączenie?

  Możesz otrzymać odszkodowanie za utracone połączenie lotnicze, jeśli:

  • Spóźniłeś się na lot łączony z powodu opóźnionego, odwołanego lub przepełnionego lotu.
  • Przylot do miejsca docelowego jest opóźniony o ponad 3 godziny w przypadku opóźnienia lotu.
  • Rejsy łączone muszą być częścią tej samej rezerwacji (z tym samym numerem rezerwacji).
  • Lot powinien odbywać się z UE lub lądować na terenie UE (jeśli linia lotnicza jest firmą z siedzibą w UE).
  • Opóźnienie lub odwołanie lotu, które spowodowało utratę lotu łączonego, musi być winą linii lotniczej
  • Twój brakujący lot łączony to nie Twoja wina
  blank
  samoloty-nad-ziemia

  Jak sprawdzić, czy moje loty łączone były objęte tą samą rezerwacją?

  Możesz otrzymać odszkodowanie za utracone połączenie tylko wtedy, gdy oba loty były częścią tej samej rezerwacji. Oznacza to, że kupiłeś bilety w jednej rezerwacji, a linia lotnicza wystawiła Ci bilet na loty łączone. Zwykle loty łączone są obsługiwane przez tę samą linię lotniczą, ale możliwe jest też, że są to loty różnych linii.

  Jeśli Twoje loty zostały zakupione w ramach dwóch (lub więcej) rezerwacji, loty te nie są uznawane za łączone. W takim przypadku nie będziesz mógł otrzymać odszkodowania, ale będziesz mógł ubiegać się o odszkodowanie za pierwotne zakłócenie. Prostym sposobem sprawdzenia, czy Twoja podróż jest pojedynczą rezerwacją, jest sprawdzenie numeru rezerwacji. Jeśli ten kod jest taki sam dla wszystkich lotów, są one traktowane jako część tej samej rezerwacji i są lotami łączonymi.

  W przypadku jakich lotów mogę otrzymać odszkodowanie za utracone połączenie zgodnie z rozporządzeniem EC 261?

  Możesz otrzymać odszkodowanie za utracony lot łączony, jeśli odbywał się na terenie Europy, bez względu na to, czy jesteś obywatelem UE, czy nie. Twój lot może też odbywać się z europejskiego lotniska lub lądować w Europie, jeśli są to europejskie linie lotnicze. Jeśli część Twojej podróży obejmuje połączenie europejskie, możesz również mieć prawo do odszkodowania za utracony lot łączony. 

  Proszę zapoznaj się z poniższą tabelą:

  blank
  Plan podróży Przewoźnik lotniczy UE Przewoźnik lotniczy spoza UE
  Lot z UE do UETakTak
  Lot z UE poza UETakTak
  Spoza UE do UETakNie - chyba że Twoja podróż rozpoczęła się w UE*
  Spoza UE poza UE Nie - chyba że Twoja podróż rozpoczęła się w UE* Nie - chyba że Twoja podróż rozpoczęła się w UE*
  * Zgodnie z EC 261 loty są częścią tej samej podróży, jeśli zostały zakupione w ramach jednej rezerwacji. Loty z UE są objęte rozporządzeniem EC 261 niezależnie od tego, gdzie wystąpi opóźnienie, odwołanie lub odmowa przyjęcia na pokład lub spóźnisz się na lot łączony.

  Rozporządzenie UE EC 261 ma również zastosowanie w następujących krajach: Islandia, Norwegia, Szwajcaria i tak zwane „regiony zamorskie” (Gujana Francuska i Martynika, Majotta, Gwadelupa i Reunion, Saint-Martin, Madera i Azory oraz Wyspy Kanaryjskie).

  kobieta-z-workiem-dolarow

  W jakiej kwocie mogę uzyskać odszkodowanie za utracone połączenie?

  Wysokość  kwoty jako odszkodowanie za utracone połączenie zależy od przyczyny spóźnienia się na lot łączony, czasu finalnego opóźnienia i długości lotu. 

  Spójrz na kwoty odszkodowań za utracone połączenia przedstawione w poniższej tabeli.

  Dystans Mniej niż 3 godziny 3 - 4 godziny Więcej niż 4 godziny Nigdy nie dotarł
  Loty do 1500 km€ –€250€250€250
  Loty wewnętrzne UE na odległość ponad 1500 km€ –€400€400€400
  Loty wewnątrz terytorium UE o długości od 1500 do 3500 km€ –€400€400€400
  Loty poza UE na odległość ponad 3500 km€ –€300€600€600

  Sprawdź opinie naszych klientów

  Zweryfikowana
  Polecam SkyDelay! Przez kilka miesięcy próbowałam uzyskać odszkodowanie na własną rękę za opóźniony lot międzynarodowy (Polska-Australia) od przewoźnika - niestety bezskutecznie. Linia lotniczna wielokrotnie odrzuciła reklamację twierdząc, że opóźnienie wynikło ze złej pogody, a następnie nie była skora zaplacić nawet po wyroku sądowym. Firma SkyDelay (z pomocą komornika) wywalczyła dla mnie spore odszkodowanie (równowartość biletu do AUS w jedną stronę), czego sama nie byłabym w stanie osiągnąć. Był to długi proces, na co sama nie miałabym czasu, ale firma SkyDelay zajęła się wszystkim bardzo profesjonalnie i nie musiałam nawet kiwnąć palcem 🙂 Jeżeli kiedykolwiek będę chciała dostać odszkodowanie za opoźniony lub odwołany lot to na pewno ponownie skorzystam z usług SkyDelay.
  Gabriela
  Gabriela
  2020-10-14
  Zweryfikowana
  Jak dla mnie perfekcja pod każdym względem. Poleciłem już Firmę znajomym, którzy lecieli feralnym lotem. Podjęli się sprawy Bułgaria Air, która inni odrzucili. Stały kontakt, rzetelna informacja i efekt 600 euro.
  Jacek Bialas
  Jacek Bialas
  2020-09-01
  Zweryfikowana
  Gorąco polecam SkyDelay. Fachowa pomoc, kompetentni specjaliści - właściwi ludzie na właściwym miejscu. Wszystko przebiegło wzorowo, uzyskałam możliwie najwyższe odszkodowanie. W razie problemów z przesuniętym lub anulowanym lotem - na pewno wrócę. Dziękuję!
  Dominika
  Dominika
  2020-05-08
  Zweryfikowana
  Profesjonalna, sprawna pomoc! Polecam
  Klaudia
  Klaudia
  2020-05-05
  Zweryfikowana
  Korzystam, potrafią uzyskać odszkodowanie nawet w przypadkach beznadziejnych. Polecam!
  Marcin
  Marcin
  2020-05-04
  Zweryfikowana
  Bardzo duża pomoc i doskonała współpraca. Sprawa wygrana!!
  Marlena
  Marlena
  2020-05-04
  Zweryfikowana
  Od razu po przedstawieniu mojej sytuacji z opóźnionym lotem o ładnych kilka godzin, zostałem poinformowany o możliwości ubiegania się o odszkodowanie od linii lotniczej, wysokości tej kwoty i czasie uzyskania pieniędzy . Dzięki współpracy dostałem przelew w niecały miesiąc-400€. Pełen profesjonalizm, polecam SkyDelay każdemu kto uważa, ze ciężko wygrać z tak dużymi firmami jakimi są linie lotnicze.
  Marcin Smolarek
  Marcin Smolarek
  2020-05-02
  Zweryfikowana
  Profesjonalnie i szybko załatwiona sprawa, polecam!
  Robert
  Robert
  2020-05-02
  Zweryfikowana
  Zadziwiająco pozytywne doświadczenie z firmą. Prawnicy absolutnie biegli w temacie norm prawnych regulujących materię należnych "odszkodowań lotniczych"; uczciwe, jasne zasady zlecenia windykacyjnego. Prowizja w niewygórowanej wysokości, do tego należna wyłącznie w przypadku skutecznego wyegzekwowania należności, brawo 🙂
  Paweł
  Paweł
  2020-04-27
  Zweryfikowana
  Profesjonalne podejście do każdej sprawy . Polecam
  Krzysztof
  Krzysztof
  2020-04-27