covid-testy

Testy COVID dla 200 pasażerów były identyczne – linia skasowała rejs

Rosyjska linia lotnicza Pegas Fly została zmuszona do anulowania lotu z Moskwy w Rosji do Zhengzhou w Chinach po tym, jak stwierdzono, że testy COVID-19 prawie 200 pasażerów były identyczne.

Alarm podniosła ambasada chińska w Rosji. „25 listopada, kiedy nasza ambasada sprawdziła wyniki testów kwasów nukleinowych i testów serologicznych na obecność przeciwciał u pasażerów lotu Moskwa-Zhengzhou. Stwierdzono, że wyniki testów serologicznych na obecność przeciwciał u ponad 190 pasażerów na pokładzie tego rejsu były niemal identyczne ”. Ujawniły chińskie władze na WeChat.

Nie ma sposobu, aby zagwarantować dokładność tych testów. W wyniku tego pasażerowie nie mogli otrzymać „kodu zdrowotnego”, aby wejść na pokład samolotu ” – oznajmiła chińska misja dyplomatyczna.

Ani przewoźnik, ani laboratorium odpowiedzialne za testy nie były w stanie wyjaśnić, dlaczego testy pasażerów na COVID były identyczne. Linie lotnicze Pegas Fly zostały poproszone przez władze o przeprowadzenie nowych testów. Oprócz tego musiał zakwaterować pasażerów, którzy w międzyczasie utknęli w Moskwie.

Chińska Administracja Lotnictwa Cywilnego zawiesiła już loty z Moskwy do Zhengzhou obsługiwane przez firmę Pegas Fly, wcześniej znaną jako Ikar. Powodem było znalezienie pasażerów zarażonych koronawirusem.

Latem chińska ambasada w Moskwie ostrzegła, że niektórzy jej obywatele fałszowali negatywne wyniki testu na koronawirusa, aby móc lecieć do domu z Rosji.

Rosja tymczasowo zakazała wjazdu obywatelom Chin w lutym, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się Covid-19 wewnątrz jej granic. Chiny powtórzyły to posunięcie w listopadzie. Zawiesiły Rosjanom wjazd z ważnymi wizami i zezwoleniami na pobyt, ponieważ u ich północnego sąsiada wzrosła liczba infekcji.

Od tego czasu Rosja potwierdziła prawie 2,2 miliona przypadków koronawirusa. Jest to czwarty najwyższy na świecie wynik z rekordowymi zgonami i nowymi wskaźnikami infekcji w ostatnich tygodniach. W Chinach, gdzie wirus powstał rok temu, odnotowano 86490 przypadków.